FIZJOTERAPIA

FIZJOTERAPIA

Fizjoterapia jest dostosowana do indywidualnych dolegliwości i funkcji lub ograniczeń w aktywności fizycznej pacjentów, które są rozpoznawalne po wynikach badań lekarskich.

Manualne umiejętności terapeuty w połączeniu z naturalnymi bodźcami fizycznymi wspierają aktywność mięśni, przyrost mięśni i aktywność metaboliczną.

Rehabilitacja wpływa również na czynności narządów wewnętrznych. Celem fizjoterapii jest przywrócenie, zachowanie lub promocja zdrowia i przez to bardzo często zmniejszenie bólu. Dla pacjenta bardzo ważne jest połączenie terapii medycznej i niezależnego treningu, na przykład pleców, ramion, przy problemach z kolanami lub całościowego programu ćwiczeń potrzebnych do osiągnięcia szybkiego, skutecznego i przede wszystkim długotrwałego sukcesu.

Do prywatnie wyznaczonej fizjoterapii należą gimnastyka zdrowotna, terapia manualna, fizjoterapia na urządzeniach, masaż, drenaż limfatyczny. To najbardziej efektywne połączenie treningu i terapii. Fizjoterapia jest częścią leczenia istniejącej choroby lub jest stosowana w leczeniu chorób, po operacji lub wypadku.

Ćwiczenia wykonywane są pod okiem naszych trenerów lub fizjoterapeutów. Zakres stasowania obejmują przede wszystkim problemy układu mięśniowo- szkieletowego i wady postawy. Ponadto istnieją specyficzne ćwiczenia, aby zmobilizować pracę serca i płuc lub niwelować zaburzenia ruchowe. W ciąży i po urodzeniu fizykoterapia stosowana jest jako funkcja wsparcia.

 • TERPAIA MANULANA


  TERPAIA MANULANA

  Terapia manualna jest kompleksowym leczeniem zaburzeń funkcji stawów, mięśni, nerwów za pomocą mobilizacji, przez aktywny i pasywny streching skróconych struktur mięśniowych i wzmacnianie ich słabszych przeciwników. W tym samym czasie, pacjent zostanie przeszkolony w różnych ćwiczeniach stawów i mięśni.

 • GIMNASTYKA KOREKCYJNA

   

  GIMNASTYKA KOREKCYJNA

  Zapraszamy również osoby, chcące skorygować swoją podstawę. Odpowiednio wykwalifikowany personel dobierze odpowiednie ćwiczenia, mające na celu skorygowanie wad postawy poprzez dobrany zestaw ćwiczeń rozciągających poszczególne partie mięśniowe odpowiadające za daną wadę postawy. Razem skupimy się na rozciąganiu mięśni biernie - poprzez samo ułożenie ciała mięśnie samoistnie ulegają rozciągnięciu i czynnie – jeżeli w rozciąganie zaangażowany jest pacjent lub rehabilitant.

 • DRENAŻ LIMFATYCZNY

   

  DRENAŻ LIMFATYCZNY

  Drenaż limfatyczny jest szczególną formą masażu według dr Vodder'a o systematycznym i rytmicznym, uporządkowanym schemacie ruchów, krążeń, pompowań. Nie służy do odprężania i rozluźnienia muskulatury, lecz usuwa limfę z tkanek.

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • MASAŻE TERAPEUTYCZNE

   

  MASAŻE TERAPEUTYCZNE

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • MEDYCZNA TERAPIA WZMACNIJACA

   

  MEDYCZNA TERAPIA WZMACNIJACA

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • TERAPIA SPORTOWA

   

  TERAPIA SPORTOWA

  Zapewnimy Ci odpowiednią opiekę instruktora fizjoterapeuty, który pomoże Ci uporać się z urazami i przywrócić wyniki sportowe. Z pełną odpowiedzialnością będziemy przeciwdziałać urazom za pomocą analizy ruchu i odpowiednio dobranemu treningowi. Bierzemy pod uwagę czynniki takie jak odżywianie, tonowanie, rozciąganie i poprawę mobilności i wiele innych – postaramy się optymalnie połączyć techniki powięziowe z pasywną opieką lub leczeniem.

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • REHABILITACJA   

   

  REHABILITACJA   

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • MASAŻE

   

  MASAŻE

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • CARDIO TRENING

   

  CARDIO TRENING

  Zróżnicowane i oparte na naukowych podstawach sportu treningi cardio mogą pomóc osiągnąć każdy cel - utratę masy ciała, poprawę wydolności, redukcję stresu, czy przeciwdziałanie urazom - prozdrowotny trening fitness.

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • TRENING FUKNKCYJNY

   

  TRENING FUKNKCYJNY

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • FMS

   

  FMS

  W naszej ofercie proponujemy również trening FMS - to trening oparty na podejściu funkcjonalnym do oceny i treningu fizjoterapeutycznego oparty o najnowszą wiedzę, doświadczenie kliniczne i współczesne doniesienia naukowe. FMS to sposób oceny jakościowej wzorców ruchowych, które są fundamentalne dla ruchu człowieka. Oceniając podstawowe wzorce ruchowe, możemy zidentyfikować ograniczenia i występujące asymetrie, które wpływają na czynności dnia codziennego, aktywność ruchową i sportową. Dzięki ocenie FMS można ukierunkować działania korygujące, które optymalnie reedukują właściwe wzorce ruchowe i przywracają optymalną koordynację nerwowo-mięśniową. Monitorując wynik oraz progres w działaniach fizjoterapeutycznych, Nasz trener może dobrać ćwiczenia najbardziej efektywne ćwiczenia. FMS upraszcza koncepcję oceny ruchu i jego wpływu na nasze ciało.

  Sweat & Burn:sweat & burn